Zawieszenie spłaty rat kredytu z uwagi na pandemię COVID-19

Szanowni Państwo, informujemy, że Santander Bank Polska S.A. oraz BNP Paribas Banku Polska w oświadczeniach o wakacje kredytowe uwzględniają zapisy, które mogą utrudnić postępowanie sądowe, a może nawet uniemożliwić skuteczne dochodzenie roszczenia od banku!

post img

Poniżej analiza dla Państwa z naszego Działu Prawnego oświadczenia Santander Bank Polska S.A.:

Punkt 10 (dokładna treść: Potwierdzam wysokość zadłużenia z tytułu kredytu wynikającą z dotychczasowej obsługi kredytu wg stanu na dzień złożenia niniejszego wniosku) stanowi zagrożenie dla toku postępowania sądowego!

Złożenie takiego oświadczenia z pewnością zostałoby wykorzystane przez bank przed sądem, choć nie ma na razie w analizowanym wniosku wyliczonej przez bank kwoty zadłużenia, to w przypadku jego podpisania bank będzie przed sądem argumentował, iż Kredytobiorca zgadza się, że bank dotychczas prawidłowo wyliczał wysokość rat i tym samym obecny stan zadłużenia zgadza się z tym wyliczanym przez bank. To znacząco utrudni postępowanie, a może nawet uniemożliwić skuteczne dochodzenie roszczenia od banku, dlatego – w kontekście postępowania przeciwko bankowi – odradzamy podpisanie takiego wniosku.

Jeżeli zależy Państwu na zawieszeniu rat, trzeba prosić o oświadczenie bez tego punktu (najlepiej przesłać do nas treść przed podpisaniem - dotyczy tylko klientów których prowadzimy). Jednocześnie prosimy, aby nie zgadzali się Państwo na odroczenie spłat poprzez infolinię (pracownik banku czyta oświadczenie, na które muszą Państwo wyrazić zgodę).

Z pozdrowieniami

Zespół BeWa


Kontakt

Centrum obecnie posiada dwie lokalizacje. Siedziba Centrum i Biuro Obsługi Klienta znajduje się w Siechnicach obok Wrocławia.

Adres:
Centrum Pomocy Prawnej BeWa LexGroup Sp. z o.o. 55-011 Siechnice,
ul. Opolska 4
Dojazd:
Siedziba Centrum znajduje się na głównej ulicy, szary budynek (trzy kondygnacje) po prawej stronie jadąc w kierunku z Wrocławia do Oławy, Opola, Gliwic, Katowic i Krakowa drogą krajową nr 94.
Dane:
Centrum Pomocy Prawnej BeWa LexGroup Sp. z o.o.
NIP: 8961562855
REGON: 367006219 Konto: 69 1020 5242 0000 2102 0391 5451