Kolejna dobra wiadomość dla Frankowiczów!

post img

UOKiK nałożył ponad 60 milionów złotych kary na trzy banki:

 • BNP Paribas - 26,6 mln zł;
 • Bank Millennium S.A. - 10,5 mln zł;
 • Santander - 23,6 mln zł;
 • Powodem są niedozwolone zasady ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do franka szwajcarskiego.

  "Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje, w których zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych nieprecyzyjnie określające zasady ustalania kursów walut obcych, w oparciu o które banki przeliczają raty kredytów. W efekcie funkcjonujących zapisów, banki mają możliwość subiektywnego kształtowania kursów walutowych, stanowiących podstawę ustalania wysokości rat płaconych przez kredytobiorców. Podstawą do zajęcia się sprawą były sygnały od konsumentów."

  Przypominamy, iż są to kolejne tego typu kary nałożone na banki w ostatnim czasie, a wszelkie komentarze w środkach masowego przekazu zachęcają do wytoczenia powództw przeciwko bankom. Serdecznie Państwa zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem (poniżej) i bezpłatnej analizy umowy kredytu CHF w naszym Centrum (umowę kredytu CHF należy przesłać na adres e-mail: biuro@bewagroup.pl).

  Źródło: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16770

  Pozdrawiamy serdecznie

  Zespół BeWa


  Kontakt  Centrum obecnie posiada dwie lokalizacje. Siedziba Centrum i Biuro Obsługi Klienta znajduje się w Siechnicach obok Wrocławia.

  Adres:
  Centrum Pomocy Prawnej BeWa LexGroup Sp. z o.o. 55-011 Siechnice,
  ul. Opolska 4
  Dojazd:
  Siedziba Centrum znajduje się na głównej ulicy, szary budynek (trzy kondygnacje) po prawej stronie jadąc w kierunku z Wrocławia do Oławy, Opola, Gliwic, Katowic i Krakowa drogą krajową nr 94.
  Dane:
  Centrum Pomocy Prawnej BeWa LexGroup Sp. z o.o.
  NIP: 8961562855
  REGON: 367006219 Konto: 69 1020 5242 0000 2102 0391 5451